Обратно към категорията

Пролетно надиграване и надпяване „Ромбана“ 2024

Добавено на: 25.04.2024 14:20
   

На 21 април 2024 г. се проведе Пролетно надиграване и надпяване „Ромбана“2024. На него присъстваха Мирослав Иванов - народен представител, Биляна Кавалджиева - областен управител на област Ямбол, Атанас Христов - председател на Общински съвет „Тунджа“, Станчо Ставрев - кмет на община „Тунджа“ и неговият екип, делегация от град Варта, Полша, водена от кмета Кристиан Крогулецки, делегация от град Болград, Украйна- начело с кмета Сергей Димитриев, общински съветници и кметове на населени места.
Стотиците жители и гости, многобройните участници - разпределени за изява на две сцени, превърнаха фолклорния празник в най-мащабното и колоритно събитие, озарило парка на село Генерал Инзово.
Празникът бе със специалното участие на народния певец Николай Славеев, а на неговите изпълнения се извиха кръшни хора.

КЛАСИРАНЕ ОТ ПРОЛЕТНО НАДИГРАВАНЕ И НАДПЯВАНЕ „РОМБАНА“ 2024

I СЦЕНА

Категория обреди и обичаи:

Първа възрастова група
I Място - Лазарки при Детска градина „Изворче“, с. Кабиле
II Място - Детска градина „Кольо Тенев“, Група „Пингвини“, с. Генерал Инзово
III Място - Детска градина „Изворче“, Група „Пролет“, с. Дражево

Втора възрастова група
I Място - Танцова формация „Акбунарци“, с. Генерал Инзово

II Място - Лазарска група при Народно читалище „Кирил и Методий“, с. Гранитово
III Място - Лазарска група „Тракийска младост“, с. Изгрев

Трета възрастова група
I Място - Певческа група при Народно читалище „Просвета-1910“, с. Тенево
II Място - Певческа група „Карапчанка“, с. Маломир
III Място - Певческа група „Изгрев“ при Народно читалище „Изгрев“, с. Джинот

Категория песен
Първа възрастова група
I Място - Лазарска група при Народно читалище „Пробуда-1930“, с. Болярско

Трета възрастова група
I Място - Женска певческа група за автентичен фолклор с. Миладиновци
II Място - Група за автентичен фолклор „Детелина“ при Народно читалище „Отец
Паисий-1926“, с. Завой
III Място - Фолклорна певческа група „Главанка“, с. Главан

Индивидуални изпълнители

Първа възрастова група
I Място - Димана Демирева с. Маломир
II Място - Никол Костадинова гр. Ямбол
III Място - Мария Дичева гр. Ямбол

Втора възрастова група
I Място - Йоанна Иванова гр. Ямбол
III Място - Диана Михова с. Голям манастир

Трета възрастова група
I Място - Герга Димитрова с. Добрич

II Място - Митка Тодорова с. Хаджидимитрово
III Място - Дует Радка и Денка Василеви при Пенсионерски клуб „Недялко Царев“, гр.
Ямбол

II СЦЕНА

Автентичен фолклор
Първа възрастова група
II Място - Лазарки при Народно читалище „Пробуда-1930“, с. Болярско
III Място - Детски танцов състав при Основно училище „Св.Св.Кирил и Методий“, с.
Дражево

Втора възрастова група
I Място - Фолклорен танцов състав „Бели гълъби“, с. Гълъбинци
II Място - Танцов състав „Тракиец“ начинаещи с. Кукорево

Трета възрастова група
I Място - Танцова формация „Акбунарци“, с. Генерал Инзово
II Място - Група за изворен фолклор „Пиргулянска китка“, с. Генерал Тошево
III Място - Танцов състав „С Тунджа в сърцето“, гр. Ямбол

Обработен фолклор

Първа възрастова група

II Място - Танцов състав при Основно училища „Професор Нойков“, гр. Ямбол
III Място - Детски танцов състав „Хоп-троп“ при Народно читалище „Джон Атанасов-
1928“, с. Бояджик

Втора възрастова група

I Място - Детски танцов състав „Магия“ при Народно читалище „Джон Атанасов-1928“,
с. Бояджик
II Място - Танцова група „Хоро на мегдана“, с. Ботево
Трета възрастова група

I Място - Танцов състав „Усмивка“ при Народно читалище „Светлина-1929“, с. Роза
II Място - Танцова група „Инджексарлийки“ при Народно читалище „Христо Ботев-
1929“, с. Окоп
III Място - Танцов състав „Тракиец“ напреднали с. Кукорево


Вижте още

 

Напиши коментар

Клик за нова
Попълнете всички полета!

Няма публикувани коментари. Публикувай първия коментар!

Реклама

Банер 1

 

Времето в Ямбол

Видео

Ицо Хазарта пред 999
Вие се съгласявате с нашите бисквитки, ако продължите да използвате този уебсайт. Повече информация
 Настройки на "бисквитките"   Приемам!