Обратно към категорията

Ремонт за над 1,8 млн. лева предстои на сградата на ТП на НОИ в Ямбол

Добавено на: 01.02.2025 11:27
   

Ремонт за над 1,8 млн. лева предстои на сградата на Териториалното поделение (ТП) на Националния осигурителен институт (НОИ) в Ямбол. Основната част от средствата са осигурени по програма за енергийна ефективност чрез Националния план за възстановяване и устойчивост. Това съобщи на пресконференция директорът на институцията Живко Желев, цитиран от БТА. 

Очаква се ремонтът да започне лятото и да продължи до юни 2026 г., като няма да попречи на приема на граждани и фирми, и на предоставянето на услуги, уточни директорът на ТП на НОИ в Ямбол. Строителните дейности предвиждат подмяна на окачената външна фасада, полагане на топлоизолация, смяна на дограма, ремонт на покрива. 

Предвидени са и нови системи за отопление и охлаждане. За целта ще бъде изградена фотоволтаична система и поставени соларни панели. „Идеята е да се намали до минимум потреблението на електроенергия, поне с 30 процента, дори и повече“, коментира Желев. Ремонт на фасадата не е правен от пускането в експлоатация на сградата през 2002 г., отбеляза той.

Средствата за ремонта са от Програма „Подкрепа за устойчиво енергийно обновяване на публичен сграден фонд за административно обслужване, култура и спорт“. Те са на стойност 1 765 520 лв. европейското финансиране, а останалите 35 000 лева – национално.


Вижте още

 

Напиши коментар

Клик за нова
Попълнете всички полета!

Няма публикувани коментари. Публикувай първия коментар!

РЕКЛАМА

Банер 1

 

Времето в Ямбол

Видео

Поставиха паметна плоча и кръстиха площад на името на певицата Елена Граматикова
Вие се съгласявате с нашите бисквитки, ако продължите да използвате този уебсайт. Повече информация
 Настройки на "бисквитките"   Приемам!