
РИМ- Ямбол организира ретро вечер и игра за Нощта на музеите

Регионалният исторически музей в Ямбол организира ретро вечер и забавна игра за нощта на музеите на 20 май. Ретро вечерта ще се проведе в Етнографския комплекс в най-стария ямболски квартал "Каргон", където ще бъде подредена пътуващата изложба на музея "Цветна магия от Ямболско". В комплекса ще има и сладкарница "Каргонъ", ателие за рисувана коприна и обучение по танци.
За четвърта година ще се проведе и забавната игра "Моето музейно преживяване", свързана с историята на града, а победителят ще получи за награда велосипед.
В лятното кино на Ямбол Държавен архив ще представи киноленти от миналия век.
Програма:
Старт на играта Моето музейно преживяване IV в Регионален исторически музей (РИМ) и Етнографски комплекс КАРГОН
20.45 Краен срок за получаване на талонче за играта Моето музейно преживяване IV
21.00 Край на играта Моето музейно преживяване IV
Теглене на томбола за наградите на победителите от нашите специални гости в Етнографски комплекс КАРГОН. Традиционно голямата награда е велосипед.
24.00 Етнографски комплекс КАРГОН ■ Ретро вечер Минаха години…
ЦВЕТНА МАГИЯ ОТ ЯМБОЛСКО – за пръв път пред ямболска публика пътуващата изложба на РИМ – Ямбол в залата на етнографски комплекс КАРГОН
ЛЯТНО КИНО – Държавен архив – Ямбол представя: Киноленти от миналия век.
СЛАДКАРНИЦА КАРГОНЪ – забравеният вкус на сладките изкушения, приготвени от нашите съучастници от Професионална гимназия по хранителни технологии и туризъм
АТЕЛИЕ ЗА РИСУВАНА КОПРИНА – арт клас на Мария Христова, техника батик – не е
необходимо да имате опит или да умеете да рисувате, достатъчно е само да искате.
ВАЛНА ВЕЧЕР с участието на танцова школа ALL STEPS – Всички стъпки.
22.00 Да си пожелаем нещо хубаво – традиционно пускане на летящи фенери.
До 24.00 свободен вход в Етнографски комплекс КАРГОН

Вижте още
Коментари
#1 Иванка Илиева 20.05.2017 12:29
Прекрасна идея!
