Шампионски титли за възпитаници на Спортно училище „Пиер дьо Кубертен“ -Ямбол

Добавено на: 10.07.2024 09:19

Два златни медала, сребро и бронз завоюваха състезателите на Стрелкови клуб „Диана”-Ямбол от завършилите Държавни първенства с малокалибрен пистолет. Отличията спечелиха ученици и възпитаници на Спортно училище „Пиер дьо Кубертен“ -Ямбол.

В София спортист №1 на Ямбол за 2023 г. Димитър Тодоров завоюва шампионската титла при юноши старша възраст в стрелбата с пистолет на 50 метра. Той спечели и сребърен медал с пистолет на 25 метра в упражнението 30 изстрела прецизна +30 изстрела бърза стрелба.

В същата дисциплина при девойки старша възраст Мадлен Христова спечели бронзово отличие.

Калоян Петков спечели Държавното първенство за момчета до 16 години в Стара Загора в стрелбата с малокалибрен пистолет на 25 метра. Калоян постигна отличния резултат от 556 точки в 30 изстрела прецизна и 30 бърза стрелба и за втори път е шампион на България след успеха си тази година в стрелбата с пистолет на 10 метра.

В същата дисциплина Памела Попова при момичета остана пета, но постигна най-висок резултат в бързата стрелба.

При мъжете Димитър Събев е шести на 50 метра пистолет.

Добри резултати постигнаха също Калоян Балчев и Красимир Тончев.

Потребители: „Колкото по-мътна е водата, толкова по-висока е цената!”