Обратно към категорията

Трима медалисти за БК „Априлец“ на първите държавни първенства

Добавено на: 07.02.2022 16:33

Шампион, сребърен и бронзов медалист има Боксов клуб „Априлец“ от първите държавни първенства за годината при юношите и младежите, съобщи на пресконференция в община „Тунджа“ треньорът Димитър Мутафов.

При младежите Иван Ангелов спечели златния медал в категория 67 кг на Държавното лично отборно първенство и Купа България за младежи и жени, които се проведоха в Пловдив. В надпреварата се включиха 150 боксьори от 56 отбора.

При юношите Любчо Колев спечели сребърен медал в категория 54 кг, а Севар Огнянов стана бронзов медалист в категория 66 кг на Държавното лично отборно първенство за юноши в Козлодуй. В първенството участваха 134 боксьори в 16 категории. Най-оспорвана надпревара имаше при 66-килограмовите - 13 момчета, но въпреки това боксьорът на БК „Априлец“ успя да завоюва медал.

Най-добрият боксьор на клуба - Даниел Асенов, ще се състезава на Международния турнир „Странджа“, който започва на 20 февруари.