Ямбол-1915 записа нова победа в първенството, този път срещу "Борислав" - Първомай

Добавено на: 07.03.2021 09:44

Футболистите на Ямбол-1915 продължиха победния си ход в  Трета Югоизточна лига с домакинска победа срещу коравия  отбор на „Борислав“ от Първомай, съобщава Yambolsport. Те успяха да  прекършат съперника с 3:2. Най-голямо впечатление на терена за домакините, а и изобщо остави Сашо Андонов, който реализира два гола и допренесе за добрата игра на отбора си. Двубоят започна равностойно ,като гостите през първото време успяваха по-дълго време да задържат топката. Те стигнаха и до гол в 28-та минута, след попадение на централния си нападател Атанасов, който се възползва от грешка в ямболската защита. До края на полувремето статуквото се запази, а дясното крило на гостите - Здравчев  създаде доста главоболия на ямболската защита и нагнети  на няколко пъти  с действията си напрежението пред ямболската врата. През второто полувреме Ямбол-1915 се хвърли здраво в мача и успя да стигне до пълен обрат. В 53-тата минута Сашо Андонов се пребори за топката в наказателното поле на гостите, бе фаулиран, а след това сам реализира отсъдената дузпа за 1:1. Ямболските футболисти продължиха да са по-активния отбор на терена  и  успяваха да надиграят съперника, като не му даваха и да владее инициативата. Стигна се до остро влизане по десния фланг на Венци Славов, който центрира към Сашо Андонов, той опита да овладее топката, бе блокиран от съперникови  защитници, но след това реагира най-адекватно в суматохата, за да вкара втория си гол след страхотно изпълнение. Ямбол 1915 можеше да реши мача при пробив на Симеон Григоров, който подаде чудесен пас към Славов, но  той пропусна. Все пак точно Славов отново показа, че е класен футболист, като след пореден пробив отдясно успя да изведе Григоров сам срещу  вратаря и  той не сбърка - 3:1. За да бъде драмата пълна  в края на редовното време съдията отсъди дузпа за гостите, която отново Атанасов реализира за 3:2. Буквално секунди преди края на срещата вратарят на Ямбол-1915 Кристиян ван ден Темпел направи  феноменално спасяване на удар от упор. В крайна сметка Ямбол1915 спечели трите точки, а с това вече се отдалечи  от опасната зона в класирането. Отборът демонстрира потенциал, демонстрира и  характер, което е обещание за бъдещето.