Обратно към категорията

Ямбол има европейски шампиони по киокушин

Добавено на: 26.09.2022 08:37

Ямбол има европейски шампиони по киокушин.

Седмокласникът Иван Костов стана шампион в категория 12-13 години момчета до 50 кг на европейското първенство, провело се на 24 септември в Мадрид.
Десетгодишната Адриана Михалева спечели злато на ката и бронз на кумите. Злато спечели и Мартин Христов.
Сребърно отличие спечели четвъртокласникът Ивеслав Маринов, също възпитаник на ямболския спортен клуб „Киокушинкай“ с треньор сенсей Георги Георгиев.
Българският национален отбор се класира на второ място на провелото се Европейско първенство по киокушин в Мадрид, Испания.
Нашите представители извоюваха цели 6 златни медала, 5 сребърни и 7 бронзови отличия.
Освен Иван Костов, Мартин Христов и Адриана Михалева, златни отличия спечелиха също Ангел Ганев от Русе, както и състезателите от Шинкиокушин федерация Фатих Файк и Калоян Ташев.
При жени над 35 години на Ката златното отличие спечели Росица Петрова от БККФ.
Сребърни отличия, освен ямболския представител Ивеслав Маринов, взеха Елена Емануилова от Русе, Николай Димитров, Трифон Маринов, както и Веселин Фарцов и Евгени Енчев от БККФ.
С бронз се закичиха също Дамян Стефанов, Велизар Диков, Габриеле Кирпева, както и Борис Василев, Милен Петров и Йордан Рачев от БККФ.
Отборът беше воден от треньора на националния отбор - световния шампион Стилиян Петров и от президента на Българска Федерация Киокушин-Кан Николай Рачев.

Треньорът на ямболския спортен клуб сенсей Георги Георгиев и колегите му сенсеите Андреян Иванов и Мирослав Барбов успешно завишиха степените си. Те бяха изпитвани лично от Кайчо Рояма в Мадрид, Испания непосредствено след края на Европейското първенство. Георги Георгиев вече е с четвърти дан.