
Специализирана операция за ролбарове и закриващи регистрационните номерата елементи





Установени са над 1000 нарушения на ЗДвП за една седмица при пътния контрол в Сливенско
Специализирана операция за установяване на МПС с поставени закриващи елементи върху регистрационните номера се проведе днес на път І-6 в района на град Сливен. Контролните органи наблюдават, че все по-често автомобили, предимно товарни, поставят върху регистрационните номера ролбар, който закрива частично номера и това пречи на камерите да установят дали съответното превозно средство е заплатило тол такса. Това е нарушение на Закона за движение по пътищата и подлежи на санкция. В зависимост от нарушението глобата е 200 лева за значителна техническа неизправност или глоба150 лева за изменение на конструкцията, като и спиране от движение на автомобила до възстановяване на оригиналната конструкция. При днешната операция са установени два товарни автомобила, един бус и два високопроходими автомобили с поставени ролбарове, които под ъгъл скриват регистрационните табели. През изминалите няколко дни са установени два товарни автомобила с изцяло скрити номера, един автомобил е бил с поставен теглич, който скрива част от задния номера и монтирани светлини върху предния.
Контролът по отношение изменението в конструкцията на МПС продължава, продължава и контролът по спазване на скоростните режими, употребата на алкохол и/или наркотични вещества.
За период от една седмица на територията на ОДМВР-Сливен са издадени 534 електронни фишове за нарушаване на скоростните режими. На 24 март, на изхода на град Сливен при ограничение 70 км. е заснета скорост 170 км.ч.
В дните от 18 до 25 март на територията на ОДМВР-Сливен са констатирани 1099 нарушения на Закона за движение по пътищата. Съставни са 189 актове за административни нарушения и 376 фишове. За периода са установени 2 неправоспособни водачи, 2 след употреба на алкохол, като 1 е над 1,2 промила, и 2 след употреба на наркотични вещества. 91 са нарушенията на пътни знаци и маркировка, 5 не са се съобразили със сигналите на светофара, 4 са отнели предимство. За различен вид технически неизправности от движение са спрени 9 автомобили. От проверени 154 пешеходци са санкционирани 25 за неправилно пресичане и движение по пътното платно.
Източник: МВР-Сливен
Вижте още
Няма публикувани коментари. Публикувай първия коментар!